Regały magazynowe – w tych miejscach są niezastąpione

Regały magazynowe to konstrukcje przystosowane do składowania na nich różnego rodzaju przedmiotów, w tym półproduktów, surowców, gotowych wyrobów etc. Znajdziemy je w wielu miejscach, nie tylko na firmowych zapleczach. Wybór regałów jest ogromny, co ma związek z tym, że ich producenci przygotowują konstrukcje przystosowane do potrzeb konkretnej branży – inne wymagania w stosunku do regałów magazynowych mają np. sklepy detaliczne, inne hurtownie budowlane.

W naszym artykule omawiamy kilka przykładów miejsc, w których regały magazynowe są nie tyle potrzebne, co wręcz niezastąpione.

Sklepy wielkopowierzchniowe

Robiąc zakupy spożywcze często nie zwracamy uwagi na to, że poszczególne produkty są poukładane na regałach magazynowych. To dzięki regałom możemy komfortowo sięgać po potrzebne produkty i szybko wypełniać koszyk zakupowy. W sklepach wielkopowierzchniowych najczęściej stosuje się regały półkowe.

Magazyny firmowe

Na zapleczach firm, na przykład budowlanych, produkcyjnych czy instalacyjnych również standardowo stosuje się regały magazynowe. Celem jest uporządkowanie zaplecza, czyli m.in. odpowiednie składowanie narzędzi, półproduktów, różnego rodzaju materiałów i akcesoriów. W tym przypadku regały pełnią przede wszystkim funkcję logistyczną, umożliwiając szybkie odnalezienie potrzebnych rzeczy i tym samym uniknięcie nieprzemyślanych i niepotrzebnych zakupów.

Zaplecze produkcyjne

Każda firma produkcyjna korzysta z regałów magazynowych, które służą z jednej strony do przechowywania na nich surowców i półproduktów, a z drugiej do składowania gotowych wyrobów przeznaczonych do dalszej wysyłki do odbiorcy końcowego. Regały pozwalają uporządkować zaplecze firmowe, tym samym mając istotny wpływ na wydajność procesu produkcyjnego.

Warsztaty samochodowe, autoryzowane serwisy dealerskie

W warsztatach samochodowych i centrach serwisowych poszczególnych marek motoryzacyjnych regały magazynowe są tak oczywistym elementem wyposażenia, jak chociażby podnośniki hydrauliczne. Służą do przechowywania narzędzi oraz części zamiennych, jak również elementów do budowy pojazdów (np. części blacharskich).

Biblioteki i księgarnie

W tych przybytkach także zetkniemy się z regałami magazynowymi, najczęściej półkowymi. Nie musimy chyba dokładnie wyjaśniać, jakie jest przeznaczenie konstrukcji – służą one do porządkowania i prezentowania wolumenów, co ułatwia ich odnalezienie czy to przez pracownika księgarni, czy bibliotekarza.

Centra logistyczne

W centrach logistycznych regały magazynowe są kluczowym elementem procesu zarządzania przyjęciem i wysyłaniem towarów. Przechowuje się na nich produkty na paletach, w kartonach i innych opakowaniach, których obsługa coraz częściej jest zautomatyzowana. W centrach doskonale sprawdzają się m.in. regały wysokiego składowania i regały wjezdne.

Hurtownie

Każda hurtownia musi być wyposażona w regały magazynowe, które są dedykowane składowaniu towarów przeznaczonych do wysyłki czy wydania klientowi. W przypadku hurtowni kluczowe znaczenie ma precyzyjne dopasowanie regałów pod względem dopuszczalnego obciążenia oraz wysokości, jak również maksymalnego wykorzystania dostępnej powierzchni magazynowej.

Zamów regały magazynowe u sprawdzonego dystrybutora

Jeśli w Twojej działalności również potrzebne są regały magazynowe, to przymierzając się do ich zakupu zacznij od skontaktowania się z rekomendowanym dostawcą regałów. Bardzo dobrą opinią wśród przedsiębiorców cieszy się spółka LTM Regały, która zaopatruje w regały firmy w całej Polsce, w tym w Warszawie, Bydgoszczy, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu czy Poznaniu.

W ofercie LTM znajdziesz nie tylko fabrycznie nowe, ale też używane regały magazynowe poddane profesjonalnej konserwacji, spełniające wszelkie normy w zakresie bezpieczeństwa i dopuszczalnego obciążenia.

Z pełną ofertą regałów magazynowych dystrybuowanych przez spółkę LTM zapoznasz się na stronie.

Technika Magazynowa

Informacje, porady, oferty aktualnych produktów przeznaczonych dla magazynów -tematy związane z wózkami do magazynów: palaciaki, jezdne, platformowe, dwukołowe, oraz do transportu butli z gazem

Materiały do publikacji:

TM, Obrońców Modlina 5, Kraków

536463610

kontakt@technikamagazynowa.com

Galeria