Regały przepływowe

Magazyny, które charakteryzują się szczególnie szybkim przepływem towarów, wymagają specjalnych rozwiązań. Dobrą propozycję stanowią nowoczesne regały przepływowe. Dzięki nim można stosunkowo łatwo zoptymalizować pracę magazynów specjalizujących się w przechowywaniu żywności, leków lub substancji chemicznych, ale także towarów motoryzacyjnych lub w sektorze dystrybucji. Branże te wymagają przede wszystkim możliwości szybkiego, wygodnego załadunku i rozładunku. Tylko stworzenie takich warunków pozwala na sprawne i bezpieczne wykonywanie pracy. Regały przepływowe dają taką właśnie możliwość.

Siłą regałów przepływowych jest konstrukcja ze specjalnymi modułami rolkowymi, dzięki którym można je dowolnie przesuwać. Ta nowa generacja regałów wjezdnych umożliwia ruch grawitacyjny towarów – rolki są lekko nachylone i powodują naturalne przesuwanie się towarów na tył półek, zgodnie z zasadą „pierwsze weszło, pierwsze wyszło” - tak zwanym FIFO. Dzięki regałom wjezdnym można także wykorzystywać system LIFO., co pozwala na elastyczność w organizowaniu pracy.

Każdy magazyn odznacza się własną specyfiką pracy, dlatego ważna jest możliwość modyfikowania jego wyposażenia. Regały przepływowe mogą służyć do przechowywania ciężkich towarów, ponieważ specjalne, dostępne rolki są przystosowane do obciążenia rzędu nawet ponad 1200 kilogramów. Wybór regałów przepływowych umożliwia przede wszystkim sprawniejsze poruszanie się i wykonywanie obowiązków w magazynie. To optymalizacja przestrzeni, dzięki której więcej towarów może być przechowywane w jednym magazynie. Dzięki przepływowym regałom magazynowym utrudnienia związane z procesem załadunki i rozładunku palet są znacznie zredukowane. To także możliwość przeprowadzania sprawnej kontroli magazynowanych produktów, szczególnie ważnej przy wyrobach o stosunkowo krótkich terminach przydatności do użycia.

Technika Magazynowa

Informacje, porady, oferty aktualnych produktów przeznaczonych dla magazynów -tematy związane z wózkami do magazynów: palaciaki, jezdne, platformowe, dwukołowe, oraz do transportu butli z gazem

Materiały do publikacji:

TM, Obrońców Modlina 5, Kraków

536463610

kontakt@technikamagazynowa.com

Galeria