Jak wysokie muszą być regały wysokiego składowania?

Przepisy bezpieczeństwa oraz higieny pracy a także Polskie normy nie dają nam definicji regału wysokiego składowania. Można powiedzieć, że będzie to potoczna nazwa dla regałów, których wysokość składowania będzie powyżej 1,8 metra iostatecznie sięgać może nawet kilkunastu metrów. Zasady bezpieczeństwa będą takie same dla wszystkich regałów.

Teoretycznie mówi się o określonych normach, które będą kształtować to jak powinny wyglądać regały. Najważniejsze, by znajdowało się tam oznaczenie wytwórcy łącznie ze znakiem i rokiem produkcji a także numerem fabrycznym. Oczywiście musi być tam informacja o dopuszczalnym obciążeniu czy zaświadczenie o wynikach badań związanych z tym właśnie sprzętem. Dobre będą również odpowiednie elementy wyposażenia, które ułatwią korzystanie.

Odbojniki regału to specjalne osłony przymocowane do posadzki magazynu, które przejmować będą siłę, z jaką uderzać będzie wózek w regał. Montowane są przy każdym słupie, który będzie narażony na uderzenie, albo w tych najbardziej narażonych miejscach. Natomiast ogranicznik palet to rozwiązanie, które sprawi, że palety na regale nie będą się zderzać, nie będzie tam problemu, że ładunek będzie wypchnięty przy wkładaniu drugiej palety.

Użytkownik regałów musi zdawać sobie sprawę z tego, że w trakcie ich użytkowania może dojść do kolizji, a ta może prowadzić do uszkodzeń czy odkształceń i ważną sprawą jest podjęcie takich działań, które zminimalizują ryzyko i konsekwencje jakie mogą się z tym dalej wiązać, by nie doszło do uszkodzeń konstrukcyjnych.

Technika Magazynowa

Informacje, porady, oferty aktualnych produktów przeznaczonych dla magazynów -tematy związane z wózkami do magazynów: palaciaki, jezdne, platformowe, dwukołowe, oraz do transportu butli z gazem

Materiały do publikacji:

TM, Obrońców Modlina 5, Kraków

536463610

kontakt@technikamagazynowa.com

Galeria