Agregat prądotwórczy

Brak możliwości korzystania z zasilania z sieci zazwyczaj zmusza nas do zakupu agregatu prądotwórczego. Odpowiedni model jest w stanie pełnić rolę nie tylko wsparcia dla systemu zasilania, ale może stanowić główne źródło energii dla systemu. Możliwe będzie to jednak tylko wtedy, kiedy agregat będzie odpowiednio eksploatowany. Zaniechanie stosowania środków ostrożności zwykle prowadzi do uszkodzenia urządzenia, jak również urządzeń od niego zależnych. Zagrożenie jest tutaj naprawdę poważne.

Podstawowe zasady korzystania z agregatu

Najważniejszą kwestią jest prawidłowe podłączenie agregatu do instalacji. Należy sprawdzić wytyczne zawarte w instrukcji urządzenia. Błędy w podłączeniu to ryzyko powstania zwrotnego przepięcia w sieci, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla układu i nas samych.

Instrukcja obsługi nie jest dokumentem, który można by zbagatelizować. Pojawiają się w nim wszystkie najważniejsze informacje o użytkowaniu agregatu z ostrzeżeniami i wyliczeniem ewentualnych zagrożeń na czele. Bezpieczne użytkowanie urządzenia będzie możliwe tylko wtedy, kiedy zastosuje się do wszystkich zawartych tam informacji.

Podstawowe zasady korzystania z agregatu obejmują w pierwszej kolejności ustawienie go na równej i stabilnej powierzchnie. Urządzenie nie może się poruszać w czasie pracy.

Konieczne jest dbanie o odpowiedniego poziomu paliwa w baku urządzenia. Spadek poniżej poziomu minimalnego sprawi, że będzie ono pracowało nieprawidłowo. Nie można jednak pozostawiać dużej ilości paliwa w urządzeniu, ponieważ jego jakość będzie się pogarszać.

Konieczne jest regularne kontrolowanie stanu urządzenia. Sprawdzać trzeba elementy eksploatacyjne takie jak filtr powierza, poziom oleju, a także łączną moc urządzeń podłączonych do agregatu, by nie przekroczyła ona maksymalnych możliwości agregatu.

Agregaty mają również swoje wymagania pod względem sposobu uruchamiania. Najważniejsze jest to, by agregat uruchamiać przed uruchomieniem odbiorników prądu. W podobny sposób należy wyłączać urządzenie – najpierw wyłączyć wszystkie odbiorniki prądu, a potem sam agregat.

Wybór agregatu

Żeby możliwe było efektywne korzystanie z agregatu prądotwórczego, konieczne jest wybranie odpowiedniego urządzenia. Chodzi oczywiście o zakup urządzenia posiadającego odpowiednie do naszych potrzeb parametry techniczne:

I. Napięcie – agregaty mogą działać w trybie jednofazowym lub dwufazowym, czyli odpowiednio z napięciem 230V lub 400V. Drugi z tych typów pozwala zasilać nie tylko urządzenia domowe, ale także urządzenia przemysłowe, takie jak piły tarczowe o wysokiej mocy.

II. Moc – moc agregatu musi być większa od łącznej mocy wszystkich urządzeń, które będą podłączane do systemu zasilanego przez agregat. Jeśli moc będzie mniejsza, będzie konieczne wyłączanie części urządzeń.

III. Typ silnika – silnik agregatu może być dwusuwowy lub, mocniejszy, czterosuwowy.

IV. Waga – kwestia wagi urządzenia jest istotna dla ze względu na miejsce, w którym będzie on ustawiony. Ciężki agregat zazwyczaj jest problematyczny w użytku domowym. Do najcięższych urządzeń często dodawane są specjalne wózki.

V. Poziom hałasu – typowy agregat wytwarza około 90dB hałasu, więc bardzo dużo. Możliwy jest zakup urządzeń wytłumionych, chociaż w większości przypadków nie ma takiej potrzeby.

Zastosowanie się do wszystkich powyższych zasad i wytycznych odnośnie wyboru urządzenia sprawi, że jego eksploatacja będzie bezproblemowa.

zobacz nowe rozwiązania : http://wozkiwidlowe-24h.pl

Technika Magazynowa

Informacje, porady, oferty aktualnych produktów przeznaczonych dla magazynów -tematy związane z wózkami do magazynów: palaciaki, jezdne, platformowe, dwukołowe, oraz do transportu butli z gazem

Materiały do publikacji:

TM, Obrońców Modlina 5, Kraków

536463610

kontakt@technikamagazynowa.com

Galeria