Przegląd najpopularniejszych wózków widłowych

Nowa oferta regały magazynowe warszawa kliknij !

 

Charakterystyka wózka jezdniowego

Wózek jezdniowy podnośnikowy jest rozwiązaniem cieszącym się sporą popularności, choć dla wielu osób jest on po prostu wózkiem widłowym – pojazdem mechanicznym z napędem silnikowym i niemal kultowym znaczeniem. Jego właściwości sprawiają, że można przewozić za jego pośrednictwem materiały o znaczącej masie. On sam jest stosowany przede wszystkim w magazynach, choć może być przeznaczony również do tak zwanego transportu bliskiego. Transport za pośrednictwem wózka widłowego przebiega sprawniej, gdy materiał jest umieszczony na palecie i właśnie z takim rozwiązaniem mamy najczęściej do czynienia.

 

Oferta wózki transportowe magazynowe. Zobacz!

Definicja wózka transportowego

Mianem wózka transportowego określa się pojazd wykorzystywany w transporcie wewnętrznym o ograniczonym zasięgu, który wykorzystuje się do transportu ładunków. Ponieważ mamy do czynienia z duża różnorodnością wózków tego typu, można je systematyzować w oparciu o zróżnicowane kryteria. Te wynikają zarówno z cech użytkowych, jak i konstrukcyjnych. Najczęściej mówimy w tym kontekście o podziale na wózki szynowe i jezdniowe.

Czym jest sztaplarka?

Sztaplarka jest urządzeniem przeznaczonym nie tylko do samego transportu, ale także do układania ładunku w sztaple. Najczęściej możemy ją spotkać w magazynach oraz w portach. Zadanie to niejednokrotnie realizują wózki widłowe, choć możemy mieć do czynienia także z wyspecjalizowanymi urządzeniami i elementami całych ciągów technologicznych.

Paleciak

Choć powinno mówić się o nim jako o wózku podnośnikowym ręcznym, to właśnie nazwa „paleciak” zakorzeniła się w naszej świadomości. Ten ręczny wózek widłowy jest przeznaczony przede wszystkim do pokonywania krótkich dystansów z ładunkami, choć te ostatnie mogą być też podnoszone na wysokość około 20 centymetrów. Najczęściej mamy z nimi do czynienia w sklepach wielkopowierzchniowych. Pierwszy paleciak powstał już w roku 1947, a za jego produkcję odpowiadała szwedzka firma BT Industries. Obecnie firma ta może zaoferować nawet kilkanaście rodzajów tego typu wózków.

Technika Magazynowa

Informacje, porady, oferty aktualnych produktów przeznaczonych dla magazynów -tematy związane z wózkami do magazynów: palaciaki, jezdne, platformowe, dwukołowe, oraz do transportu butli z gazem

Materiały do publikacji:

TM, Obrońców Modlina 5, Kraków

536463610

kontakt@technikamagazynowa.com

Galeria