Na co zwracać uwagę wybierając ręczny wózek paletowy?

Ręczny wózek paletowy

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem ręcznego wózka paletowego musimy mieć na uwadze to, że o przynajmniej kilku jego cechach można mówić jako o tych, które mają kluczowe znaczenie. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście długość wideł, w jakie został on wyposażony, ta może bowiem wynosić od 800 do 2500 milimetrów. Największą popularnością cieszą się w tym kontekście widły o długości 1150 milimetrów i to one są najbardziej charakterystyczne dla wózków paletowych.

 

Krótkie wózki paletowe znajdują uzasadnienie przede wszystkim wówczas, gdy wykonujemy nasze obowiązki w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach oraz w wąskich korytarzach. Z kolei ich najdłuższe odpowiedniki okazują się niezastąpione, gdy musimy zatroszczyć się o transport nietypowych, dość długich ładunków, a także wówczas, gdy w tym samym czasie prowadzimy nie jedną, ale dwie palety.

Innym ważnym czynnikiem, którego znaczenia nie można ignorować, jest udźwig wózka paletowego. Ten najpopularniejszy wynosi 2500 kilogramów, choć nie jest to jedyna wartość, z jaką mamy do czynienia. Innym popularnym udźwigiem jest ten, który wynosi 2000 kilogramów, gdy zaś mamy do czynienia z popularnymi ręcznymi, udźwig zwykle nie przekracza jednej tony.

Technika Magazynowa

Informacje, porady, oferty aktualnych produktów przeznaczonych dla magazynów -tematy związane z wózkami do magazynów: palaciaki, jezdne, platformowe, dwukołowe, oraz do transportu butli z gazem

Materiały do publikacji:

TM, Obrońców Modlina 5, Kraków

536463610

kontakt@technikamagazynowa.com

Galeria