Wózki paletowe

Wszelkiego rodzaju wózki paletowe, lub też inaczej po prostu paleciaki, to podstawowe narzędzie, dzięki któremu możliwe jest sprawne wykonanie prac załadowczo-wyładowczych. Chodzi tutaj przede wszystkim o te prace, które są realizowane w ciągach logistycznych, w przeróżnego typu warsztatach, centrach handlowych czy chociażby na stacjach przeładunkowych. Ich wykorzystywanie w wykonywaniu codziennych obowiązków jest przede wszystkim wygodne, ale należy również podkreślić, że przemieszczanie ładunków przy ich pomocy jest też najzwyczajniej w świecie bezpieczne.

Nasza oferta obejmuje sprzedaż doskonałej jakości wózków paletowych, które zostały wykonane z najlepszej stali. Ten fakt, w połączeniu z niezwykle solidnym wykonanie każdego z nich, sprawia, że możemy Państwu zagwarantować bardzo długi czas ich eksploatacji.

>

Większość wózków, które są obecnie dostępne w sprzedaży, została w standardzie wyposażona w nieskomplikowaną wagę elektryczną. Pozawala ona na sprawdzenie jaka jest przybliżona waga konkretnego ładunku, dzięki czemu cały czas możemy kontrolować ten ważny element.

Wózki paletowe, które cieszą się największą popularnością pośród klientów to chociażby te o udźwigu pomiędzy 500 a 3500 kilogramów, ale także wózki posiadające widły o długości pomiędzy 800 a 200 milimetrów, o różnej szerokości tychże wideł, czy wózki niskoprofilowe, niezbędne w przypadku palet, które mają obniżoną wysokość. W pracach na pochyłościach najczęściej wykorzystywane są natomiast wózki paletowe z hamulcem. Klienci kupują zarówno wózki ręczne, jak i półelektryczne, które mają elektryczną jazdę, czy elektryczne, które oprócz jazdy mają również elektryczne unoszenie.

Szukasz szerokiej oferty wózków paletowych? Oto ona!

Bardzo często klienci zadają nam pytania dotyczące tego, jakie cechy powinien posiadać dobry wózek paletowy. Wśród najważniejszych elementów należy w tej sytuacji wymienić zawór przelewowy, który zabezpiecza taką maszynę przed ewentualnym przeciążeniem, czy łożyska kulkowe, dzięki którym prowadzenie wózka jest nie tylko proste, ale też odbywa się bezszelestnie. Oprócz tego, dobry wózek paletowy powinien być wyposażony w zaokrąglone końcówki wideł, gdyż ułatwiają one ich wjazd pod paletę. Warto także pamiętać o pokryciu dyszla gumą, która stanowi ochronę dla rąk chociażby przez chłodem, oraz o tym by dyszel miał 12 pełnych ruchów pionowych, pozwalających podnieść widły na najwyższą możliwą wysokość.

To jednak nie wszystko. Szukając najlepszego wózka paletowego powinniśmy stawiać na modele, które mają potwierdzoną jakość oraz bezawaryjność, niskie koszty eksploatacji oraz możliwość 3-zmianowej pracy ciągłe. Ważne jest także by zakup części zamiennych do konkretnego wózka nie był problemem, a punkty serwisowe znajdowały się w całej Polsce.

Dostępne wózki paletowe posiadają rolki najazdowe, rolki przy widłach, jak również koła sterujące, umiejscowione przy dyszlu. Te pierwsze sprawiają, że wjazd takim pojazdem pod paletę jest znacznie łatwiejszy. Z kolei, dzięki rolkom przy widłach, dużo prościej jest przejechać przez najróżniejsze progi. Konkretne modele paleciaków mogą mieć rolki pojedyncze bądź podwójne. Wykonuje się je z takich materiałów jak:

- nylon – najtwardszy i bardzo trwały materiał, zalecany do gładkich powierzchni

WÓZKI PALETOWE W CENACH PRODUCENTÓW - ZOABCZ TERAZ !

- poliuretan – mniej trwały, ale elastyczniejszy materiał od nylonu; dzięki niemu wózek jest łatwiej obsługiwać i działa on znacznie ciszej

- guma – najszybciej się zużywa, ale jednocześnie jest najbardziej elastyczna, cicha i ułatwia obsługę maszyny

W przypadku paleciaków koła są element najszybciej ulegającym zużyciu, dlatego warto stawiać na te z podwójnymi rolkami, gdyż ich żywotność jest wówczas większa, a praca wózkiem znacznie łatwiejsza.

W przypadku kół przy dyszlu, które mogą być również wykonane z nylonu, poliuretanu oraz gumy, koła są zawsze podwójne. A służą one do manewrowania paleciakiem.

W przemyśle, najczęściej stosuje się wózki, które mają gumowe koła oraz poliuretanowe rolki przy widłach. Z kolei dla zachowania czystości magazynów, w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym, częściej stawia się na paleciaki z obydwoma tymi elementami wykonanymi z nylonu.

Technika Magazynowa

Informacje, porady, oferty aktualnych produktów przeznaczonych dla magazynów -tematy związane z wózkami do magazynów: palaciaki, jezdne, platformowe, dwukołowe, oraz do transportu butli z gazem

Materiały do publikacji:

TM, Obrońców Modlina 5, Kraków

536463610

kontakt@technikamagazynowa.com

Galeria