Regały wspornikowe oraz dopasowane stojaki są przeznaczone do przechowywania elementów o różnych wymiarach. Te pierwsze wykorzystuje się w przypadku takich rzeczy, które łatwo zmieniają kształt, albo też charakteryzują się dużą ciężkością. Stojaki znajdują zastosowanie przy mniejszych partiach materiału i dodatkowo łatwiej będzie z tego pobierać rzeczy z magazynu. Dlatego w poszczególnych momentach inne rozwiązania mogą być właściwe i mogą się lepiej sprawdzać, trzeba więc te kwestie również brać pod uwagę.
Jak korzysta się ze wsporników?
Konstrukcja wsporników będzie oparta o specjalną ramę, na której wsporniki są umieszczone. To właśnie tam będzie składany towar. Regał wspornikowy będzie przypominał wyglądem długie oraz wąskie półki jako, że stosować będzie można tam również przechowanie rur, blach czy profil hutniczych. Jeśli dany element potrzebuje dobrego wsparcia na całej długości to wtedy poleca się zamienić wsporniki specjalnymi wannami. Regały z kategorii wspornikowych charakteryzują się tym, że będzie można je dowolnie łączyć. W ten sposób niekiedy buduje się całe, ciągnące się moduły, które pozwalają na przechowywanie nawet takich elementów, które są bardzo długie. Podobnie będzie właśnie ze stojakami na długie przedmioty, o które będzie można opierać swobodnie wszystkie składane rzeczy.
Montowanie regału
Regał będzie się montować w pozycji leżącej, a dopiero potem może być on ustawiony w miejscu jego przeznaczenia. Śruby będą dokręcone w momencie, gdy regał już stabilnie opiera się na podłożu. To pozwoli uniknąć chwiania się takiej konstrukcji.