podział wózków platformowych.

Wózki platformowe są zróżnicowane i przeznaczone do różnych zadań.

Sposób podziału wózków:

Wózki platformowe burtowe
Wózki platformowe uniwersalne są wykorzystywane do zróżnicowanych zadań transportowych. Blaty wózka wykonane są z płyty wiórowej laminowanej. Burty mocowane są w tulejach. Daje to możliwość szybkiego montażu, jak i demontażu.  Umożliwia także założenie dodatkowych burt. Koła są produkcji polskiej - łożyska wałeczkowe, czarna oponka.
>
Wózki platformowe osiatkowane
Wózki platformowe osiatkowane przeznaczone są do transportu towarów drobnicowych, czyli sypkich. Składają się z dwóch bocznych ścian umocowanych na specjalnych zaczepach. Zaczepy te ułatwiają szybki i sprawny demontaż. Wszystkie elementy wykonane ze stali malowane są techniką proszkową. Podłoga zbudowana jest z laminowanej płyty wiórowej. Koła produkcji polskiej zawierają łożyska wałeczkowe, oponka jest koloru czarnego.

Wózki platformowe półkowe
Wózki transportowe służą do przewozu i konfekcjonowania towarów o małych gabarytach. Konstrukcja metalowa składa się z rur stalowych, które są  pomalowane w sposób proszkowy. Półki są z gładkiej albo antypoślizgowej płyty. Zastosowanie odpornych na brud kół firmy Manner, umożliwia przewożenie do 600 kg towaru umieszczonego na 6-ciu półkach.

Wózki platformowe unoszące
To jedyne wózki, platforma ma możliwość regulowania wysokości. Wózki stosuje się w magazynach , warsztatach oraz firmach produkcyjnych. Platforma unosi się za pomocą pompy hydraulicznej nożnej. Specjalny zawór sterowany dźwignią ręczną odpowiedzialny jest za płynność opuszczania . Wózki te mają wysokiej jakości koła. Koła są wyposażone w blokadę jazdy i skrętu. Jest to szczególnie istotne przy podniesionej platformie. Wózki te zostały nagrodzone europejskim znakiem bezpieczeństwa CE.GS

Wózki platformowe ze składanym uchwytem
To wózki platformowe, które zajmują mało miejsca ze względu na zastosowanie składanej poręczy.wózek platformowy duży Są doskonałe dla dostawców używających małych i średnich samochodów oraz sprawdzą się w małych magazynach.

Wózki transportowe na kołach pneumatycznych - Ażurowe
Wózki umieszczone są na kołach pneumatycznych, co pozwala na wygodny transport towarów po nawierzchniach nierównych. Wszystkie elementy stalowe zostały pomalowane w sposób proszkowy. Koła prod. polskiej - łożyska wałeczkowe, czarny kolor oponki.

Wózki platformowe na kołach pneumatycznych z pełną platformą
ich zaletą jest wygodny transport towarów nawet po nierównych nawierzchniach. Elementy stalowe zostały pomalowane proszkowo. Podłoga wykonana została z płyty wiórowej dodatkowo laminowanej. Koła prod. polskiej - wałeczkowe łożyska, czarna oponka.

Technika Magazynowa

Informacje, porady, oferty aktualnych produktów przeznaczonych dla magazynów -tematy związane z wózkami do magazynów: palaciaki, jezdne, platformowe, dwukołowe, oraz do transportu butli z gazem

Materiały do publikacji:

TM, Obrońców Modlina 5, Kraków

536463610

kontakt@technikamagazynowa.com

Galeria